ראשי > חדשות
 

 
צ'ט    
16.02.01  

מבזקים | בארץ | בעולם

 
נקטפו באיבם
 
יסמין קריסי צילום ערוץ 1
 
אלכסנדר מנביץ` צילום רפרודוקציה צפריר אביוב
 
כוכבה פולנסקי צילום רפרודוקציה צפריר אביוב
 
רחל לוי צילום רפרודוקציה צפריר אביוב
 
שמחה שטרית
 
פורמט להדפסה הדפס כתבה
שלח ב-email שלח כתבה לחבר
שלח תגובה תגובה לכתבה
 
 
 
  כתבות נוספות
 • יסמין קריסי היתה אמורה להתחיל אתמול קורס קצינות
 • "אלכסנדר היה הגבר של המשפחה"
 • אמה של כוכבה פולנסקי: "הפרח שלי אבד"
 • "רחל אהבה את החיים וכל כך רצתה לחיות"
 • שימחה שטרית נהרגה בדרך לעבודה
 •  
    "אחותי האהובה, אני מבקש סליחה שלא הייתי שם"

  אלפים מתושבי אשקלון ליוו אתמול למנוחות ארבעה חיילים, תושבי העיר: יסמין קריסי, אלכסנדר מנביץ', כוכבה פולנסקי ורחל לוי, שנהרגו שלשום בפיגוע בצומת אזור. האזרחית שמחה שטרית נטמנה בראשון לציון. החיילת ג'ולי ויינר תובא למנוחות היום בשעה 11:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל
  שמוליק חדד ואלי סניור

  תחת שמים קודרים ליוותה אתמול (ה') העיר אשקלון למנוחות את יסמין קריסי, אלכסנדר מנביץ', כוכבה פולנסקי ורחל לוי, שנהרגו שלשום (ד') בפיגוע הדריסה בצומת אזור. בבית העלמין "שיכון המזרח" בראשון לציון נטמנה שמחה שטרית, האזרחית שנהרגה בפיגוע. ג'ולי ויינר, חיילת שעלתה לבדה מצרפת כדי לשרת בצבא - תובא למנוחות היום בשעה 11:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים.

  "יסמין, אהבת שאבא שר, עכשיו הוא אומר עלייך קדיש"

  את היום הקשה פתח מסע הלוויה של רב"ט יסמין קריסי בת ה-18 בחלקה הצבאית של בית העלמין. להלוויה הגיעו אלפי בני אדם. "היא עוד לא מוכנה לדבר כזה", צעק אחיה רן בסמוך לחלקת הקבר, "את צריכה להיות כאן איתנו, ולא בתוך ארון".

  "יסמין יסמין, איך הלכת מאתנו. תמיד אהבת שאבא שר לך שירים. עכשיו אני צריך לומר עלייך קדיש", בכה אביה של יסמין, חיים.

  ראש עיריית אשקלון , בני ועקנין, ספד ליסמין ודיבר על המשפחה השורשית והוותיקה בעיר. יו"ר ועד עובדי חברת החשמל, יורם אוברוקוביץ', ספד ליסמין ואמר: "הפרח שגדל בגינת משפחת קריסי נקטף ואין נחמה".

  "יסמין שלי, אחות שלי, קמע שלי", בכה חברה של יסמין, מאור, "לבשתי אתמול את הבגדים שקנית לי. איך אהבת אותי, כמה דאגת לי. רוצים שאני אהיה חזק, אבל כולם מתפוררים פה לידי".

  בתום מסע הלוויה, אחרי שאביה של יסמין סיים את קריאת הקדיש במלים "עושה שלום במרומיו", זעקה אמה של יסמין, "איזה מין שלום זה?".

  "גילינו בחור שהוא קרן אור"

  הלוויתו של רב"ט אלכסנדר מנביץ' בן ה-18 היתה שקטה יותר מהלוויה שקדמה לה. מאות מלווים בלבד הגיעו לטקס. אמו של אלכסנדר, סופה, וסבתו עמדו מסביב לקבר יחד עם קרובי משפחה נוספים וזעקו זעקות שבר ברוסית. ללוויה הגיעו יו"ר הכנסת, אברהם בורג, יו"ר הסוכנות, סלי מרידור, וח"כ מיכאל איתן. מפקד היחידה בה שירת אלכסנדר ספד לו: "כשהגעת ליחידה נראית לנו שקט וממושמע", אמר, "אבל עד מהרה גילינו בחור שהוא קרן אור וחברותי מאוד. רבים מחבריך ליחידה נמצאים פה עכשיו".

  "רק לפני כמה חודשים עמדנו על הבמה וקיבלנו תעודות", אמר חברו לספסל הלימודים, "היו לנו הרבה תוכניות ביחד וברגע אחד לקח מרצח את נשמתך".

  חבר מועצת עיריית אשקלון, לאוניד פינקל, ספד לאלכסנדר ברוסית. וראש העיריה ועקנין הבטיח לאם, שאיבדה את בנה היחיד, שהעיריה תסייע לה ככל האפשר.

  "היית כוכב זורח, פרח בחיינו"

  מאות מתושבי אשקלון צעדו אחרי ארונה של סמל כוכבה פולנסקי ז"ל, בת 19, בדרכה האחרונה. מול הקבר הטרי עמדו בני משפחתה של כוכבה, ואחיה הבכור, אלכס, ספד לה: "את היית כוכב זורח, פרח בחיינו שהגיע לפני 19 שנה, ועכשיו הכל נגמר. אחותי האהובה, אני בוש ונכלם ומבקש סליחה שלא הייתי שם. זעקי אדמה ובכו השמים".

  "אנו מבכים חיילת אהובה, שרק בשבוע שעבר ביקשה לעזור בארגון מסיבת פורים, ולא הספיקה", ספד לה מפקד היחידה בה שירתה. "לקחו אותך בדמי ימייך ואנו מתקשים לעכל את האובדן", ספדה לה קצינת ח"ן ראשית. סגן ראש עיריית אשקלון ואישים נוספים ספדו לכוכבה.

  "אחותי הקטנה והאהובה", בכתה על הקבר חברתה של כוכבה, פנינה, "הערצתי אותך ועכשיו את מכוסה באדמה, שלווה. אני גאה בך ומקווה שאת מקשיבה לי למעלה".

  עידו, חברה של כוכבה, בכה, הקריא שיר לזכר חברתו, ואמר: "אהובתי, אני עומד לפנייך עם חברים, ועכשיו אני בלעדייך. תמיד תהיי בלבי, ואני אשמור עלייך".

  "רק ביום שישי סיפרת על בחור שהתאהב בך"

  אלפים מתושבי אשקלון השתתפו אתמול בהלוויתה של רחל לוי, ביניהם גם טרי אונסי, אמה של ענבל אונסי, חברתה הטובה של רחל שנפצעה בפיגוע.

  מפקד יחידת הממר"מ שבה שירתה לוי ספד לה: "הגעת אלינו נערה ביישנית בעלת פוטנציאל, עם הרבה כוחות ונכונה למלא את התפקיד על הצד הטוב ביותר, והותרת אצלנו חלל עמוק".

  חברתה, מיכל הלוי, אמרה: "אני לא מבינה למה זה היה צריך להיגמר כך עכשיו, כך היום. ביום שישי סיפרת לנו על בחור שהתאהב בך, היה לך כל כך הרבה פוטנציאל וכל הפוטנציאל הזה נטמן באדמה".

  נתן חסון, נציג המשפחה, ספד לה: "היית כל כך מקסימה וכל כך מיוחדת שפעם חשבתי אפילו לגנוב אותך ולצרף אותך למשפחתי באהבתי אלייך".

  לאחר שראש העירייה בני ועקנין ספד לה, עמדו חיילים רבים ליד קברה ובכו במשך דקות ארוכות.

  "נהרגת על קידוש השם"

  מאות מתושבי ראשון לציון ואשקלון ליוו אתמול את שמחה שטרית בדרכה האחרונה. שטרית, שנולדה בראשון לציון, עברה לפני שנה לגור באשקלון לאחר נישואיה. עם היוודע דבר מותה, ביקשו בני משפחתה לקבור אותה בעיר הולדתה - וחברה קדישא נענתה לבקשה.

  במהלך ההלוויה אמר ראש עיריית ראשון לציון, מאיר ניצן: "צריך לכרות את הידיים ואת הרגלים של אלה שעושים לנו צרות". ח"כ אבי יחזקאל, אף הוא תושב העיר, אמר: "ימח שמם וזכרם, בני עמלק לקחו לנו ילדה בלב העיר וקטפו אותה בדמי ימיה".

  אחיה של שמחה שטרית, יוסי אזולאי, אמר בדמעות: "היית אחות טובה ויקרה לנו, אהבת לעזור לכולם. את נהרגת על קידוש השם, ולכן תהיי בגן עדן".

  (15.02.01 , 17:16)


    תגובות
  למה?
  ליאור  (15.02.01)
  זעקי ארץ אהובה.
  מ. ,   ירושלים (15.02.01)
  פגוע זה, לא היה צריך לקרות !!!
  אדם אילת ,   רמת גן (15.02.01)
  השם יקום דמם
  זאבי  (15.02.01)
  יהי זכרם ברוך
  גלעד  (15.02.01)
  תגובה לאדם
  משה  (15.02.01)
  ניקטפו באיבם
  זינר ינון  (15.02.01)
  הרגשה קשה
  ערן  (15.02.01)
  Thw sadness is beyond words
  Eytan  (15.02.01)
  תאונת דרכים...
  דר' דויד חקק  (15.02.01)


   קהילות
  פורום חדר החדשות
  פורום בחירות
  פורום צבא ובטחון
  פורום דתיים חילוניים
  פורום כלכלה בחדשות
  פורום דו קיום

  אינדקס
  חיפוש אתרים
  חדשות ומדיה
  חדשות
  עיתונים יומיים
  טלוויזיה
  רדיו
  מקומונים
  חדשות לילדים ונוער
  מזג אויר
  הוצאה לאור
    דעת קהל
  האם אהוד ברק מתאים לתפקיד שר הביטחון בממשלת האחדות של שרון?
  כן
  לא

  בחר
  באחד
  והצבע

     תוצאות
   ארכיון

  חדשות | כסף | ספורט | תרבות ובידור | מחשבים | רכב | חופש
  דעות | אינדקס | קהילות | ספרייה
   כל הזכויות שמורות לידיעות אינטרנט

  אודות האתר | כתבו אלינו | פרסמו אצלנו | מדיניות פרטיות | תנאי שימוש

  Site Developed by
   
  מלכת היופי 2001 קהילות ynet 5 מכתבי אהבה